23 kwietnia rozegrano XXVIII Dragon Cup Środa Wielkopolska 2022. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Unii Karate – Polskiego Związku Sportowego i Wielkopolskiego Związku Karate Olimpijskiego w Poznaniu.

Do rywalizacji w turnieju zgłoszonych zostało 497 zawodników  reprezentujących 41 klubów z 6 województw, a wśród nich znalazły się dwa kluby ukraińskie.
W zawodach wystartowało 11 zawodników Klubu Karate Bonsai Rozdrażew. Łącznie udało się reprezentantom wywalczyć cztery brązowe medale. Dwukrotnie na III stopniu podium stanęła Aleksandra Sujka w konkurencjach: kata indywidualne dziewcząt 7 lat i młodsze oraz kihon pierwszy krok 6 lat i młodsi. Trzecie miejsca  zajęli również Filip Bielawny (kihon pierwszy krok 7 lat) i Emilia Gnatowska (kihon pierwszy krok 9 lat). Świetnie zaprezentowała się też Nikola Filipiak, która w kategorii kumite dziewcząt 10-11 lat +30 kg zajęła piąte miejsce.
Dla większości młodych sportowców był to pierwszy udział w tak dużych zawodach. Gratulujemy!