W dniach 22-23 czerwca gmina Rozdrażew po raz kolejny obchodziła swoje święto.


Obchody rozpoczęły się sobotnią zabawą taneczną, do której przygrywał zespół ADEX.

W niedzielne popołudnie z parkingu przy rozdrażewskim Rynku na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyruszyła parada odrestaurowanych samochodów, zorganizowana przez klub „Srebrne Trąby”. Już na terenie GOSiR przeprowadzony został konkurs na najciekawsze wyposażenie wnętrza auta, biorącego udział w paradzie. Decyzją głosującej publiczności tytuł otrzymał ciekawie wyposażony biały kamper. Jego właścicielka, pani Patrycja Raźniak- Janyszek została uhonorowana pamiątkową statuetką przez Wójta Gminy Mariusza Dymarskiego. Podziękowania i upominki trafiły do wszystkich uczestników parady, a wśród publiczności biorącej udział w wyborze auta rozlosowano nagrody.

Niedzielne obchody poprowadziły panie Martyna Roszak-Nowak oraz Wioletta Kaczmarek.
Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowały gminne placówki oświatowe: Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Rozdrażewa i Nowej Wsi, Szkoła Filialna z Dzielic oraz Przedszkole z Grębowa. Wychowankowie zaprezentowali skoczne piosenki oraz zachwycające układy taneczne.
Występy przeplatane były zabawami z animatorką – Panią Magdaleną z TK MUSIC, która zapewniła dzieciom ogrom atrakcji m.in. skręcanie baloników, bańki mydlane czy bitwę na balony wypełnione wodą. Najmłodsi mogli również korzystać za darmo z dmuchanych zamków i zjeżdżalni wystawionych przez firmę Świat Zabawy u Maziego. Przez całe popołudnie w „Chacie na Rozdrożu” serwowano kawę i pyszne ciasto przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Grębowa i Maciejewa.

Obchodom towarzyszył konkurs „Rodzina jak z bajki” na najlepsze przebranie za postacie z bajek. Uczestnicy zaprezentowali się na scenie, mówiąc kilka słów o wybranej przez siebie bajce oraz prezentując skład drużyny. Wybór laureatów był bardzo trudny, więc komisja konkursowa zdecydowała, że I miejsce zajmą, aż dwie rodziny w przebraniach nawiązujących do „Rzepki” oraz „101 dalmatyńczyków”, które otrzymały główne nagrody.

O godzinie 20.00 scenę przejął zespół Free Road, który łączy rocka z innymi nurtami muzycznymi. Dwudniową imprezę zakończyła zabawa taneczna przy oprawie muzycznej DJ-a.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie i uświetnienie obchodów Dni Gminy. W szczególności dziękujemy:
- uczniom prezentującym dorobek artystyczny oraz prowadzącym imprezę,
- paniom z Kół Gospodyń Wiejskich Grębów i Maciejew, które przygotowały i serwowały słodki poczęstunek,
- uczestnikom parady odrestaurowanych samochodów,
- druhom Ochotniczej Straży Pożarnej z Grębowa, Dąbrowy, Rozdrażewa i Nowej Wsi za zapewnienie bezpiecznego dojazdu na teren imprezy,
- osobom, które w inny sposób przyczyniły się do oprawy obchodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w wydarzeniu.

Podziękowania kierujemy oczywiście do firm, które wsparły organizację Dni Gminy finansowo lub rzeczowo. Są to:

 • Bank Spółdzielczy w Dobrzycy z oddziałem w Rozdrażewie
 • Przedsiębiorstwo SCORPION Marii i Tadeusza Stasików z Rozdrażewa
 • Zakład Elektryczny JANBUD Janusza Chmielarza z Rozdrażewa
 • Przedsiębiorstwo MAX-POL z siedzibą w Krotoszynie
 • Sieć marketów DINO z siedzibą w Rozdrażewie
 • Cezary Sztuder – Firma Agrounima z pawilonem AGROSKŁAD w Rozdrażewie
 • Warsztat samochodowy AUTODIAG Jakuba Borowczyka z Rozdrażewa
 • Firma Infonet Systemy komputerowe z Pleszewa
 • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Materbiur” Robert Niedźwiecki z Łodzi
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Konrad Genderka Kon-Bud z Grębowa
 • PHU Jaranet Jarosław Wszół z Koźmina Wlkp.


Dziękujemy.

Foto galeria:  Magdalena Forycka

https://magdalena-forycka-fotografia.photonesto.com/g/dni-rozdrazewa-2024

Hasło: 12345