W minioną niedzielę (30 czerwca 2024r.) na boisku sportowym w Perzycach odbyły się X Powiatowe Zawody Sikawek Konnych. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn kobiecych i 8 drużyn męskich, które konkurowały w zadaniu sprawnościowym łączącym pokonanie toru przeszkód oraz rozwinięcie linii i strącenie ognika wodą

pompowaną za pomocą sikawki. Gminę Rozdrażew w obu kategoriach reprezentowały drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z Dąbrowy i Grębowa. Warto przy tym zaznaczyć, że drużyny z Dąbrowy to ubiegłoroczni zwycięzcy zawodów powiatowych. Natomiast w X Powiatowych Zawodach Sikawek Konnych bezkonkurencyjna okazała się drużyna żeńska OSP Grębów, która zajęła pierwsze miejsce, natomiast drużyna męska OSP Grębów uplasowała się na pozycji trzeciej. Drużyny z OSP Dąbrowa zarówno kategorii kobiet jak i mężczyzn zajęły drugie miejsca.
Druhnom i druhom gratulujemy i liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy podczas XXII Krajowych Zawodów Sikawek Konnych, które rozegrane zostaną 11 sierpnia w Racocie.