W dniach 17-18 czerwca gmina Rozdrażew po raz siedemnasty obchodziła swoje święto. Obchody rozpoczęły się sobotnią zabawą taneczną.

 Muzyka taneczna, którą zapewnił zespół X-Dance sprawiła, że uczestnicy bawili się niemal do świtu. 

    W niedzielne popołudnie z parkingu przy rozdrażewskim Rynku na teren Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji wyruszyła parada odrestaurowanych samochodów, produkowanych niegdyś w Polsce, zorganizowana przez klub „Srebrne Trąby”. Już na terenie GOSiR przeprowadzony został konkurs na najładniejsze auto – o tytuł MISS SREBRNYCH TRĄB.  Decyzją głosującej publiczności tytuł otrzymała pięknie odrestaurowana biała Warszawa. Jej właściciel, pan Mirosław Junyszek z Dąbrowy został uhonorowany pamiątkową statuetką przez Wójta Gminy Mariusza Dymarskiego. Podziękowania i pamiątkowe zegary trafiły do wszystkich uczestników parady, a wśród publiczności biorącej udział w wyborze najładniejszego auta rozlosowano nagrody.

    Niedzielne obchody poprowadziły panie Mariola Wosińska i Mirosława Grobelna ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich Rozdrażew, co gwarantowało zapowiedzi poszczególnych wydarzeń z dużym poczuciem humoru. Na scenie swój dorobek artystyczny zaprezentowały gminne placówki oświatowe: Przedszkola i Szkoły Podstawowe z Rozdrażewa i Nowej Wsi oraz Szkoła Filialna z Dzielic. Wychowankowie i uczniowie zapewnili sporą dawkę muzycznych i tanecznych wrażeń.

    Występy przeplatane były z kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Turnieju Sołectw. Czteroosobowe drużyny wraz z sołtysami rywalizowały w odświeżonych konkurencjach, takich jak: rzeczna przeprawa piwoszy, wałkowa sztafeta, celny sołtys, rzut jajkiem oraz w zupełnie nowej, ukrytej pod nazwą „czteropak”. Rywalizacja - choć przebiegała w duchu sportowych zasad fair play - była bardzo zacięta i wyrównana, a kolejność na podium wywróciła ostatnia konkurencja . Końcowa klasyfikacja turnieju sołectw przedstawiała się następująco:
1 TRZEMESZNO    24,75 pkt
2 WOLENICE    24,00 pkt
3 ROZDRAŻEW    23,75 pkt
4 NOWA WIEŚ    15,75 pkt
5 DĄBROWA    11,25    pkt
6 MACIEJEW    10,50    pkt
    Trzy pierwsze drużyny otrzymały z rąk Wójta Gminy okazałe puchary. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki dla zawodników.

    Dużym zainteresowaniem milusińskich cieszyły się gry i zabawy  przygotowane przez Panią Agnieszkę Konowalczyk z Hola Amigos z Krotoszyna. Mogli oni również skorzystać ze  zjeżdżalni pontonowej oraz popularnych „dmuchańców” wystawionych przez firmę Świat Zabawy u Maziego. Przez całe popołudnie w „Chacie na Rozdrożu” serwowano kawę i pyszne ciasto przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Nowej Wsi i Wykach.

    Podczas Dni Gminy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Zoom na gminę Rozdrażew”, który polegał na przedstawieniu miejsca, obiektu znajdującego się w gminie Rozdrażew lub też udokumentowaniu konkretnego wydarzenia. Wyniki >>>

    Największa dawka emocji czekała publiczność w niedzielny wieczór. Jako pierwszy
wystąpił miejscowy zespół „Rozdrażewianie”, działający przy Stowarzyszeniu Odnowa. Panie – w niezwykle barwnych strojach - zaprezentowały publiczności kilka znakomicie przygotowanych polskich piosenek. Następnie na scenie pojawił się – ze swym programem „Cztery”- wrocławski kabaret „Chyba” w składzie: Magdalena Gumulec, Piotr Gumulec, Jakub Krzak i Krzysztof Wilkosz. Kabaret szybko nawiązał znakomity kontakt z publicznością i zapewnił sporą dawkę dobrego dowcipu.
    Wraz z zapadnięciem zmroku scenę przejął zespół REDLIN słynący z energicznej muzyki folk-rockowej, inspirowanej tradycją i wpływami z różnych kultur. Na scenie zabrzmiały utwory takie jak: „Karczmareczka”,  „Sokoły” czy „Hej bystra woda”, które poderwały publiczność do wspólnej zabawy. Dwudniową imprezę zakończyła zabawa taneczna przy oprawie muzycznej DJ-a.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wnieśli swój wkład w przygotowanie  i  uświetnienie obchodów Dni Gminy. W szczególności dziękujemy:
- dzieciom, młodzieży i zespołowi „Rozdrażewianie” prezentującym dorobek artystyczny oraz prowadzącym imprezę,
- paniom z Kół Gospodyń Wiejskich  Nowa Wieś i  Wyki,  które przygotowały i serwowały słodki poczęstunek,
- uczestnikom parady odrestaurowanych samochodów,  
- druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozdrażewku i Dzielicach za zapewnienie bezpiecznego dojazdu na teren imprezy,
- osobom, które w inny sposób przyczyniły się do oprawy obchodów oraz wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w wydarzeniu.
 
  Osobne podziękowania kierujmy do instytucji i przedsiębiorstw, które wsparły organizację Dni Gminy finansowo lub rzeczowo, fundując m.in. nagrody w konkursach. Są to:
•Bank Spółdzielczy w Dobrzycy z oddziałem w Rozdrażewie
•Przedsiębiorstwo SCORPION Marii i Tadeusza Stasików z Rozdrażewa
•Zakład Elektryczny JANBUD Janusza Chmielarza z Rozdrażewa
•Firma MAX POL Andrzeja Czajki z siedzibą w Krotoszynie
•Warsztat samochodowy AUTODIAG Jakuba Borowczyka z Rozdrażewa
•Sieć marketów DINO z siedzibą w Krotoszynie
•Zakład Elektromechaniki Chłodniczej Włodzimierz Piasny z Krotoszyna
•Firma Infonet s.c. Systemy komputerowe B. Mierzejewski, I. Szczepański
z Pleszewa
•Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kon-Bud Konrad Genderka z  Grębowa
•Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „Materbiur” R. Niedźwiecki  z Łodzi.

Dziękujemy.

Foto relacja Magdalena Florycka

{phocagallery view=category|categoryid=960|limitstart=0|limitcount=0}