W dniu 23 września w Chacie na Rozdrożu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na najładniejszy ogród.

Do tegorocznego konkursu udział zgłosiło 9 uczestników, a oceny ogródków dokonała komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy w składzie: Natalia Błaszczyk (pracownik Urzędu Gminy), Renata Zajączek (przedstawicielka Koła Gospodyń Wiejskich) i Regina Bartkowiak (sołtys Henrykowa).
Oceny dokonano w dwóch kategoriach:
- „Mój ogród warzywno-kwiatowy”,
- „Moje miejsce wypoczynku wśród zieleni”.

Laureatami konkursu w pierwszej kategorii zostali:
I.   Jan Zagrodnicki
II.  Małgorzata Mikołajczyk
III. Elwira Panek.

W kategorii „Moje miejsce wypoczynku wśród zieleni”:
I.    Danuta Panek
II.  Anna Szyszka
III. Katarzyna Konowalczyk.

Laureatom nagrody wręczyła Natalia Błaszczyk. Następnie uczestnicy wymienili się  ogrodniczym doświadczeniem przy wspólnej kawie.