Wspólne Kolędowanie w Dzielicach

W niedzielne popołudnie, w świątecznej atmosferze mieszkańcy Dzielic, Wolenic i Dębówca wspólnie z dziećmi i nauczycielami dzielickiej szkoły kolędowali w sali wiejskiej.

Nie zabrakło też władz lokalnych. Kolędy śpiewali: Wójt Gminy Rozdrażew, Dyrektor Szkoły Podstawowej, Ksiądz Proboszcz, Radni oraz Sołtysi Dzielic i Wolenic.
Inicjatorem oraz organizatorem tak dużego spotkania była działająca przy szkole Izba lekcyjna z dawnych lat. W kilkutygodniowych przygotowaniach dzieci, oprócz nauczycieli symboliczny udział wzięła dzielicka Sołtys oraz panie z KGW, głównie p. Irena Kowalewicz (doświadczona chórzystka).
Było to wielkie Kolędowanie, ponieważ aktywny udział wzięło w nim około 140 osób małych
i dużych, młodych i starszych. Wszyscy poczuli się tutaj ważni i oczekiwani, bo do każdej rodziny z osobna wystosowane wcześniej zostało imienne zaproszenie. Swoją obecność zaznaczyli także Strażacy z dzielickiej OSP, którzy w odświętnych mundurach wspomogli płynący śpiew.
Wszystkie dzieci, nawet maluchy z przedszkola wykazały się dużym zaangażowaniem,  znajomością tekstów oraz wielkim skupieniem podczas śpiewu. Wielkich wzruszeń dostarczyło także wysłuchanie dwóch kolęd współczesnych: Ulicy Wielkiej Kolędy oraz Kolędy dla Nieobecnych, które przypomniały o tym, co szczególnie warte jest pielęgnowania i pamięci.
Oprócz pięknych wrażeń, jakie przyniósł widok dziecka śpiewającego z przejęciem, widoczna była  integracja pokoleń i środowisk. Po uroczystości, chętni mogli obejrzeć film o Ojcu Pio,a dodatkową niespodzianką dla wszystkich była kawa i słodki poczęstunek przygotowany przez panią Sołtys i  KGW.

kolendowanie06
kolendowanie01
kolendowanie02
kolendowanie07
kolendowanie05
kolendowanie09
kolendowanie10
kolendowanie04
kolendowanie08
kolendowanie11