Święto Niepodległości w Szkole w Dzielicach

W dzielickiej Szkole Święto Niepodległości dzieci przywitały w pamiątkowej Izbie z dawnych lat.

Starsi uczniowie oraz przedszkolne maluchy usłyszały, co znaczy słowo wolność i obejrzały gipsowe płaskorzeźby przedstawiające: Orła Białego w koronie i Orła Białego bez korony. Wszyscy dowiedzieli się, jakie znaczenie ma korona w Godle narodowym i poznali postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Następnie,  uczniowie klas I-III wcielili się w role dawnych uczniów i odegrali scenkę przedstawiającą szkolną codzienność tamtych lat.Pisali atramentem i piórem ze stalówką ćwicząc kaligrafię. Nosili wodę w dzbanie i nalewali ją do miednicy, żeby umyć ręce poplamione atramentem.  Naturalną gąbką ścierali tablicę i klęczeli na grochu, odbywając karę za niewłaściwe zachowanie. Odegrane przez uczniów przedstawienie nagrodzone zostało dźwiękiem ręcznego dzwonka, który podobnie jak w dawnych czasach, oznajmił wyczekiwaną przerwę. W korytarzu 183 – letniej już szkoły, uczniowie spędzili wolne chwile jak za dawnych lat. Dziewczęta przeskakiwały przez stare skakanki ze sznurka, grając w dawnego "Szczura", a chłopcy  chętnie podrzucali szmaciane piłki i grali w berka.
Na twarzach małych uczniów na przemian przeplatały się zaciekawienie i radość z obchodów.  Dzieci z niecierpliwością będą czekały na kolejne zajęcia  związane ze Świętem Niepodległości.

dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...
dzieliceniepodl...