Maseczki ochronne dla mieszkańców gminy

Informujemy, że Urząd Gminy w Rozdrażewie zakupił  pierwszą partię maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. Maseczki będą dostarczane do skrzynek pocztowych każdej posesji przez strażaków dziś i  w piątek. Prosimy o kontrolę skrzynek pocztowych.

Dostarczane maseczki nie mają atestów i stanowią jedynie częściowe zabezpieczenie przed zarażeniem. Proponujemy używanie maseczek podczas niezbędnych zakupów i innych okazji do przebywania w przestrzeni publicznej w kontakcie z innymi osobami. Najważniejszą sprawą jest jednak zachowanie odpowiedniej odległości od drugiej osoby i regularne mycie rąk.

Biorąc pod uwagę liczbę potwierdzonych przypadków zachorowania na koronowirusa w naszym powiecie prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności, w tym ograniczenie przebywania w przestrzeni publicznej i spotkań z innymi osobami do niezbędnego minimum.

Prosimy stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i wprowadzonych ograniczeń. Informacje na ten temat na bieżąco są zamieszczane na stronie gminy www.rozdrazew.pl w zakładce „Koronawirus – komunikaty”.
W przypadku zaobserwowania objawów wskazujących na możliwość zarażenia prosimy o kontakt ze stacją Sanepidu pod numerem 603-119-875.
Przypadki, w których potrzebna jest pomoc ze strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prosimy zgłaszać telefonicznie pod numerem GOPS 62 7221 324, a po godz. 15.00 pod numerem 784 927 024.

Jednocześnie Urząd zakupił wykrojony materiał  na kolejną partię maseczek. Poszukujemy osoby chętne do pomocy w ich szyciu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt  z Panią Hanną  Jamry tel. 518 491 756.