Galerie

Komunikaty własne

Komunikat ostrzegawczy – burze, grad

W oparciu o otrzymany komunikat ostrzega się mieszkańców gminy, że od godz. 16.00 dnia 21.06.2018 r. do godz. 23.00 dnia 21.06.2018r. prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu  miejscami grad.
Czytaj więcej ...

Nabór na stanowisko referent ds. świadczeń

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rozdrażewie ogłasza nabór na stanowisko urzędnicze - referent ds. świadczeń 1/2 etatu.

Czytaj więcej...

Próba syren alarmowych

Zgodnie z ”Planem działania w zakresie obrony cywilnej  Szefa OC Gminy Rozdrażew na rok 2018 r.” oraz „Zarządzeniem Wójta Gminy w sprawie przeprowadzenia treningu Systemu Wczesnego Ostrzegania

Czytaj więcej...

Komunikat - utrudnienia w ruchu drogowym

W czwartek 21 czerwca 2018r. jest planowany remont przepustu na drodze powiatowej - ul. Leśnej w Rozdrażewie i w związku z tym możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym. Prosimy mieszkańców o wybranie alternatywnej trasy, np. przez ul. T. Kościuszki w Rozdrażewie.

Komunikaty Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Każdego dnia na świecie dochodzi do wypadków drogowych z udziałem pijanych kierowców oraz dochodzi do przemocy w rodzinie. Sprawdź jak możesz pomóc sobie i innym.

Czytaj więcej...

Dyżury placówek oświatowych w okresie wakacji

Gmina Rozdrażew informuje, że w trakcie zbliżających się wakacji gminne placówki oświatowe zapewnią opiekę przedszkolną dla dzieci, które uczęszczały w bieżącym roku szkolnym do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych na terenie gminy.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na obserwacje astronomiczne 2018

Rozdrażewski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (RO PTMA) we współpracy ze Szkołami Podstawowymi Rozdrażew i Nowa Wieś zaprasza na obserwacje astronomiczne w okresie letnich wakacji 2018

Czytaj więcej...

Komunikat dotyczący budowy sieci światłowodowej

W związku z przygotowaniami firmy INEA do realizacji na terenie gminy Rozdrażew budowy nowoczesnej, światłowodowej  sieci szerokopasmowej informujemy, że realizacja Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej obejmującej całą Wielkopolskę finansowana jest ze środków unijnych.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na II etap Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej

Przedstawiciele samorządów gmin i powiatu krotoszyńskiego  zapraszają serdecznie do udziału w II etapie Rajdu po Ziemi Krotoszyńskiej 23 czerwca 2018r. Start  godz. 10.00 SP Dzielice - meta  ZSP nr 1 w Koźminie Wlkp. ok. godz.15.00.

Czytaj więcej...

Dni Gminy Rozdrażew - Już za miesiąc

Dni Gminy Rozdrażew 2018 obchodzone będą w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Głównymi atrakcjami będą koncert Kwartetu Kuby Raczyńskiego z gościnnym udziałem Moniki  Kuszyńskiej

Czytaj więcej...

Zatwierdzono taryfy za zrzut ścieków

Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie zatwierdził taryfy dla zbiorowego odprowadzania ścieków  na terenie gminy Rozdrażew na okres 3 lat.

Czytaj więcej...

Klauzula obowiązku informacyjnego

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (w skrócie RODO)

Czytaj więcej ...

Badania jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie  stwierdza, że woda z wodociągów Rozdrażew, Dzielice  spełnia wymagania określone w rozporządzeniu

Czytaj więcej...

Monitoring powietrza

Od kilku dni na terenie gminy Rozdrażew w miejscowości Rozdrażew (przedszkole) i Nowa Wieś (Sala Wiejska) są zamontowane czujniki monitorujące stan jakości powietrza. Urządzenia informują o temperaturze powietrza, wilgotności, ciśnieniu, a także stężeniu pyłów zawieszonych  PM 2.5 i PM 10 (odpowiadających za tzw. smog).

Czytaj więcej...

Informacja z obrad XL i XLI sesji Rady Gminy

W dniu 27 kwietnia 2018r. odbyła się XL sesja Rady Gminy. Przyczyną zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym była konieczność podjęcia dwóch uchwał.

Czytaj więcej ...

Dotacja na zakup sadzonek miododajnych

Gmina Rozdrażew uzyskała dotację na zakup sadzonek drzew miododajnych z budżetu  Województwa Wielkopolskiego w wysokości 19 945zł.

Czytaj więcej...

Wykazy nieruchomości do dzierżawy i użyczenia

Wójt  Gminy  Rozdrażew informuje o  wywieszeniu na tablicy  ogłoszeń w Urzędzie  Gminy  Rozdrażew ul.  Rynek  3 wykazów nieruchomości przeznaczonych  do  oddania w dzierżawę i użyczenie.

Czytaj więcej...