W miniony poniedziałek, 1 czerwca w Smolicach podpisana została umowa dofinansowania modernizacji sali wiejskiej w Dzielicach kwotą 93.750zł.

Ze strony gminy Rozdrażew podpisali ją wójt Mariusz Dymarski i skarbnik Paulina Szczepańska. Zarząd Województwa Wielkopolskiego reprezentował Wicemarszałek Krzysztof Grabowski. Podpisanie miało miejsce w Smolicach w obecności reprezentantek Rady Sołeckiej Dzielic. Dofinansowanie jest efektem wniosku przygotowanego w Urzędzie Gminy i złożonego w ramach XVI edycji konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". W ramach modernizacji w sali wiejskiej zaplanowano demontaż podłogi z desek i wykonanie nowej posadzki, wymianę uszkodzonych kasetonów sufitowych i odnowienie pozostałych, pomalowanie ścian, wymianę dotychczasowego tradycyjnego oświetlenia na ledowe,  a także wymianę nieszczelnych drzwi. Z kolei w pomieszczeniu gospodarczym zaplanowano usunięcie podłogowych płytek lastrykowych i ułożenie płytek ceramicznych, wykonanie sufitu podwieszanego kasetonowego na podkonstrukcji systemowej z ociepleniem, pomalowanie ścian i montaż nowych drzwi. Natomiast w korytarzu usunięcie popękanych podłogowych płytek ceramicznych i ułożenie nowych, pomalowanie ścian i sufitu oraz demontaż istniejących drzwi i montaż nowych.